Deň vzdelávania - 24. január

Deň vzdelávania – 24. január
Den vzdelavania

„Nič nečiní človeka ľudskejším ako láska k zvieratám.“ —  napísal Henry Fielding anglický románopisec a dramatik (1707–1754).

 

Malkia Park je kráľovským domovom pre cca 240 jedincov rôznych druhov zvierat.

Je miestom oddychu a relaxu pre návštevníkov.

A je aj miestom, kde sa návštevníci môžu vzdelávať.

 

Veríme v motto Jane Goodall: „Iba ak to pochopíme, nám na tom môže záležať. Len ak nám na tom záleží, môžeme pomôcť. Len ak pomôžeme, môžeme zachrániť.“

Veríme, že keď ľudia pochopia čarovný svet prírody, bude im na prírode záležať a budú mať aj snahu prírodu chrániť.

 

Aj preto je v parku množstvo informačných edukatívnych „polepov“, bannerov, informačných tabuliek. Niektoré tabule si z pohodlia domova môžete pozrieť aj kliknutím na tento odkaz.

 

Každé zvieratko v parku pri výbehu svoju informačnú tabuľu. Zobrazuje fakty o zvieratku, základné informácie, prípadne jeho príbeh.

 

Súčasťou Malkia Parku je aj penzión a ubytovaní hostia si chvália nádherne tematicky vyzdobené izby.
Izby sú pomenované podľa niektorých zvieratiek a v každej izbe je príbeh daného zvieratka – hostia majú radosť, ak zvieratko, po ktorom je pomenovaná ich izba, aj reálne v parku vidia a dozvedia sa o ňom niečo nové.

Návštevníci veľmi citlivo vnímajú rozlohu a vybavenie výbehov zvierat, taktiež zdravotný stav a vzhľad zverencov – atraktivita výbehov, aj vzhľad zvierat je dôvodom na opätovnú návštevu, alebo šírenie dobrej reklamy.

 

Prednosťou Malkia Parku sú nádherné, nové, veľké výbehy pre zvieratá, doplnené jazierkami, vodopádmi, preliezkami aj špeciálnymi hračkami.

Jedinečný na Slovensku je rozsiahly, 7000 m2 výbeh pre šelmy – Safari výbeh.

Tu môžu návštevníci, po dohode vopred, zažiť Safari jazdu v našom terénnom aute v spoločnosti levov, alebo tigrov.

 

Kliknite si na tento odkaz – takto vyzerá Safari jazda v Malkia Parku.

 

Pre návštevníkov ponúkame aj iné zážitkové balíky, ktoré je potrebné si pár dní vopred zakúpiť a dohodnúť termín a záujemcovi už nič nestojí v ceste, ak si chce bezpečne a cez mreže nakŕmiť leva, tigra, opice, stať sa na jeden deň ošetrovateľom šeliem.

Zážitkové balíky sú spôsobom, ako získať ďalšie peniažky na chod parku, je to aj spôsob tréningu a enrichmentu zvierat – je to jeden zo spôsobov, ako predchádzať nude u zvierat… ale zároveň, keďže je zážitkový balík vždy pod kontrolou a za sprievodu ošetrovateľa zvierat, dozvedia sa klienti veľa nových zaujímavostí zo života našich zverencov.

 

Podujatia pre verejnosť
Pre návštevníkov každoročne pripravujeme viaceré tematické podujatia, medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie patria: Veselá Veľká noc, Deň detí, Deň šeliem.

 

Podujatia pre verejnosť sú spojené s vystúpením pre deti (hudobný hosť, divadielko,…), súčasťou sú kvízy, vyfarbovačky, súťaže pre deti, informatívny tematický stánok, edukatívne prednášky na určitú tému – zo života zvierat.

 

Zaujímavým bonusom zdarma pre návštevníkov parku sú komentované kŕmenia.
Realizujeme ich cez sezónu počas víkendov a sviatkov, v letnom, tropickom období, kedy sú ľudia počas dňa na radšej pri vode, ponúkame možnosť zažiť komentované kŕmenia vo večerných hodinách.

Nočný rozsvietený park má úplne inú atmosféru, doplnenú o zvuky zvierat – je to pocit, akoby ste boli priamo v Afrike.

Počas komentovaných kŕmení ošetrovatelia kŕmia zvieratá v parku a lektor s mikrofónom rozpráva zaujímavosti zo života zvierat v parku, aj vo voľnej prírode.
Pozrite sa, ako môže vyzerať komentované kŕmenie v Malkia Parku :).

Dôležitým faktorom účasti návštevníkov na komentovaných kŕmeniach je atraktivita a aktivita zvieraťa a pútavosť rozprávania.

Po komentovaných kŕmeniach je pre návštevníkov priestor na otázky.

 

Školské výlety
Malkia Park je ku koncu školského roka a cez letné prázdniny často cieľom výletov školákov a organizovaných skupín (všetky typy škôl, letné tábory, detské kluby, …).

Teší nás, že sa do Malkia Parku hlásia na návštevu v hojnom počte všetky typy škôl.

Samozrejmosťou je návšteva parku so zvieratkami, službou navyše je tematický sprievod po parku s lektorom – je to ďalšia možnosť sprostredkovať žiakom, učiteľom, organizovaným skupinám zaujímavosti o zvieracích obyvateľoch parku.

 

Aj na diaľku

Zdalo by sa, že ak nie ste zamestnaný v Malkia Parku, bude pre Vás ťažké vidieť našich zverencov každý deň.

Osobne, asi áno….. No vďaka virtuálnemu svetu môžeme byť v kontakte stále… Na sociálnych sieťach Vám denno-denne prinášame novinky z nášho parku.

Chceme Vás pobaviť, zaujať, rozšíriť Vaše obzory.
Dostávame sa do Vašich domovov, sme s Vami v autobuse, keď cestujete domov….a keď naše statusy sledujete, sme už, zrejme, aj vo Vašich srdciach.

Kliknite si na tento odkaz a hneď budete vedieť, čo je nového na FB Malkia Parku.

 

Cieľom Malkia Parku mal byť láskavý domov pre našich zverencov a vytvoriť relaxačné miesto pre návštevníkov, kde sa navyše aj niečo nové dozvedia.

Veríme, že keď čo i len u zopár návštevníkov vzbudíme záujem o zvieratá a prírodu, naša snaha nebola zbytočná.

 

Na Vašu návštevu sa tešia zvieratká a celý tím Malkia Parku.