Malkia Park
Big Cats Rescue

Malkia Park (Big Cats Rescue) sa stal 5. 5. 2022 prvou súkromnou zoologickou záhradou na Slovensku a zároveň aj prvou zoo, ktorá vznikla v samostatnej ére Slovenskej republiky. Naďalej funguje aj OZ, s ktorou zoo úzko spolupracuje.

Group 6159 (1)

Naša prvá zachránená levica Malkia dala meno i zmysel celému projektu. Malkia v jazyku swahili znamená kráľovná. Snažíme sa, aby celý náš park bol kráľovským domovom pre všetkých našich zverencov.

Zvieratá, ktoré u nás našli útočisko, sa väčšinou v zajatí už narodili a preto by vo voľnej prírode neprežili. Aj keď im, žiaľ, nemôžeme poskytnúť skutočnú slobodu, staráme sa o nich s láskou tak, aby sa u nás cítili naozaj kráľovsky.

Pomáhame tým, ktorí potrebujú našu pomocnú ruku a komu máme možnosť dopriať riadnu starostlivosť (primáty, mäsožravce, zúbkozobce, papagáje, kopytníky, plazy, hlodavce…). Na ploche 7,2 ha postupne našlo svoj domov cca 266 exemplárov, 69 rôznych druhov zvierat. Poskytujeme útočisko vyše 46 mačkovitým šelmám (levy, tigre, leopardy, jaguáre, rysy, pumy, gepardy).

Viac informacií
7

Rokov
zachraňujeme

266+

Zvierat našlo u nás 

svoje útočisko

426+

Ľudí, ktorí
nám pomáhajú

Náš skvelý tím

Udržať v chode taký veľký komplex vyžaduje veľa práce a spoločného úsilia. Naša zoo by sa nezaobišla bez množstva zamestnancov, ktorí v nej denne spolupracujú. Náš kolektív je tu každý deň (a v každom počasí) pre zvieratá aj pre návštevníkov, nakoľko zvieratá nepoznajú sviatky a návštevníci primárne cez víkendy a voľné pracovné dni hľadajú pestrý program.

Staňte sa adoptívnym rodičom

Staňte sa adoptívnym rodičom