Vzdelávanie

Vzdelávacie plagáty a infografiky so zaujímavosťami o najobávanejších predátoroch našej planéty zaujmú nielen deti,
ale aj dospelých a oživia každú hodinu prírodovedy.

Bengálsky biely

TIGER

Biele tigre nie sú albíni. Čo teda sú? A prečo rastú rýchlejšie, než bežné, oranžové, bengálske tigre? V infografike o bengálskych bielych tigroch sa dozviete aj to, že tieto nádherné zvieratá vo voľnej prírode nežijú. Viete prečo?

Škvrnitá

Hyena

Vedeli ste, že hyeny žijú v skupinách, ktoré majú 10 – 30 členov a nazývajú sa KLAN? V našej infografike sa dozviete aj to, aké silné sú ich čeľuste, alebo to, či by dokázala hyena škvrnitá predbehnúť Petra Sagana.

Americký

Jaguár

Jaguár žerie vlastne všetko, čo môže chytiť. V žalúdkoch jaguárov našli vedci ostatky až 85 druhov zvierat. Je to nebezpečný a rýchly lovec. Viete, aký je veľký po narodení a kedy dosiahne dospelosť? Pozrite si našu inforgrafiku.

Púšťový biely

Lev

Lev biely nie je albín. Má leucizmus, ktorý je na rozdiel od albinizmu spôsobený čiastočnou stratou všetkých typov kožných pigmentov. Viete, aká genetika sa skrýva za jeho majestátom? V našej infografike to hravo zistíte.

Púšťový

Lev

Lev je najväčším predátorom Afriky. Našťastie prespí väčšinu dňa. Viete, koľko mäsa musí denne zjesť dospelý samec a ako ďaleko je počuť jeho rev? Odhaľte zaujímavosti o tele levov aj smutné fakty o ich klesajúcej populácii.

Levia

Rodina

Lev je jediná mačkovitá šelma žijúca v skupinách. Leviu svorku tvorí priemerne 15 jedincov, no môže ich byť od 2 až po 30. Viete ako vyzerá ich život? Kto loví a kto sa stará o mladé levíčatá? Dozviete sa to v našej infografike.

Populácia

Levov

Levy sú symbolom divokej Afriky. Ich populácia však trpí enormným úbytkom a v 26 afrických krajinách sú levy už vyhynuté. Viete, koľko ich žilo v minulosti a koľko ich ostáva vo voľnej prírode dnes? To a mnoho iného sa naučíte z našej infografiky.

Populácia

Tigrov

Populácia tigrov na svete prudko klesá. Viete, koľko tigrov žilo na našej planéte v roku 1900 a koľko ich žije v súčasnosti? Koľko druhov tigra už vyhynulo a koľko ešte prežíva? Spoznajte smutnú pravdu v našej infografike.

Porovnanie

Šeliem

Dokážete rozoznať leoparda škvrnitého od jaguára amerického? A aký vzor škvŕn má na srsti gepard štíhly? Naučte sa rozlíšiť tieto majestátne zvieratá s našou vizuálne pútavou infografikou.

Tirgria

Hrozba

Tigre v Európe nežijú, no svojim každodenným správaním dokážeme aj my ovplyvniť ich prežitie v prírode. Ktoré ľudské činnosti sú pre tigrov najväčším ohrozením? A čo môžete urobiť pre záchranu populácie tigrov práve vy? Pozrite si našu infografiku a pomáhajte spolu s nami!

Mačkovité šelmy

KDE ŽIJÚ?

Mačkovité šelmy sa prirodzene vyskytujú na všetkých kontinentoch našej planéty okrem dvoch? Viete ktorých? Pozrite si našu infografiku a spoznajte miesta ich výskytu!