Deň odpovedí tvojej mačky - 22. január

Deň odpovedí tvojej mačky – 22. január
odpoved na otazku tvojej macky

Kto zdieľa s mačkami domácimi svoje domovy, priania mačiek pozná a rád im ich aj splní:)

  

 

 

Mačky sa najčastejšie pýtajú:

 

 

Malkia Park Big Cats Rescue  –  už samotný názov napovedá, že sme miestom, kde sa mačkovitým šelmám naozaj venujeme na profesionálnej úrovni.

Kráľovský domov si u nás našli viaceré mačkovité šelmy: levy, tigre, jaguáre, gepardy, leopardy, puma, karakaly, servaly, rysy ostrovidy.

Sú to síce mačky divé a vzrastovo väčšie, než máte vy doma, no otázky majú, pravdepodobne, rovnaké: čo dobrého máme na jedenie? Ako sa dnes zabavíme? Kam až dovidím z najvyššej palandy? Čo robia susedia?

autor: Angelika Tomečková

V parku minieme na deň okolo 160 – 180 kíl mäsa, aby sme nasýtili všetky naše šelmy (máme tu šelmy nie len mačkovité).

Jeden lev, či tiger zožerie denne okolo 5 kg mäsa. Základom je mäso hovädzie, no dostávajú aj divinu, kuracie, králičie, jahňacie mäso, ….

Nepohrdnú ani surovým vajíčkom. Nekŕmime však mäsom bravčovým – má veľa tuku a zvieratká by nám rýchlo priberali na váhe.

 

autor: Edmondo

 

Mačkovité šelmy treba v ľudskej opatere niečím zabaviť, zamestnať ich.

Vo voľnej prírode totiž stále niečo robia, lovia potravu, sledujú okolie, kontrolujú teritórium a starajú sa o mláďatá.

 

autor: Edmondo

U nás nedávame žiadnej šelme do výbehu žiadnu živú korisť, bolo by to nehumánne voči živej koristi, ktorá sa nemá kam schovať, nemôže ujsť.

Šelmy by ju neulovili, aby zasýtili hlad, ale len pre zábavu. A to nie je voči koristi fér.

Preto zabávame naše šelmy inak. A radi sa podelíme o radosť z lovu našich šeliem aj s návštevníkmi na komentovaných kŕmeniach.  Program komentovaného kŕmenia nájdete tu.

 

Klinite na tento odkaz, ako naše komentované kŕmenia – pre návštevníkov Malkia Parku zdarma – vyzerajú.

 

 

 

 Mačkovitým šelmám v rámci enrichmentu schovávame potravu, uväzujeme im potravu na laná, reťaze, na skoby do výšky, aby si cibrili lovecké schopnosti – na základe svojej predispozície.

 

autor: Angelika Tomečková

 

A mimochodom, aj také vianočné stromčeky sú výbornou zábavkou pre naše mačkovité šelmy, kliknite sem a presvedčte sa.

 

Servaly napríklad využívajú pazúry ako háky a vyťahujú si nimi potravu z nôr.

Ošetrovatelia šeliem im teda vytvorili zábavku – rôzne napílené bambusové rúrky spojili hasičskou hadicou a do rúrok dávajú potravu.

Servaly si ju postupne labkami vyberajú. Servaly aj karakaly vedia vyskočiť do veľkej výšky a vo voľnej prírode zrážajú vtáky, čo vzlietajú z tŕstia.

 

 

Karakalom preto vešiame mäso na skoby na lanko, aby karakaly vyskakovali za potravou a simuloval sa lov vo voľnej prírode.

autor: Alenka Somogyiová

 

 

Aj Vaša mačka domáca si isto rada ľahne na vyvýšené miesto a sleduje spokojne okolie – šelmy vo voľnej prírode preleňošia, preležia, oddychujú veľkú časť dňa, preto aj naše mačkovité šelmy využívajú vyvýšené palandy, odkiaľ spokojne sledujú okolie.

 

Nepýtajte sa teda, či sa na naše mačkovité šelmy môžete prísť pozrieť.
Odpoveď je – áno, už teraz sa na Vás tešíme.

autor: Angelika Tomečková

 

Nepýtajte sa, či ich môžete podporiť, odpovedáme za nich taktiež, áno, a vopred ďakujeme.

Peniažky zo vstupného, z nákupu suveníru, jedla v bistre, z ubytovania, zážitkového balíka či adopcie zverenca putujú na starostlivosť o naše zvieratká.

 

Pýtate sa, čo im uhradíte?
Spolu s našimi veľkými mačkami odpovedáme: kvalitnú potravu, vykurované vnútorné priestory v chladnom období, veterinárnu starostlivosť, rekonštrukcie výbehov, špeciálne hračky a mnoho iného.

 

Tešíme sa na Vás