Malkia Park a podpora CCF v roku 2023

Malkia Park a podpora CCF v roku 2023

Malkia Park, ktorý je známy svojou snahou o ochranu prírody a zachovanie ohrozených druhov,

v roku 2023 podporil neziskovú organizáciu Cheetah Conservation Fund (CCF) v ich misii o záchranu gepardov a ich životného prostredia.

Cheetah CONSERVATION FUND

 

Táto spolupráca prináša konkrétne výsledky smerujúce k ochrane a podpore gepardov a ich prirodzeného prostredia vo voľnej prírode.

Aktívna podpora v teréne

Náš zamestnanec, kurátor chovu, MVDr. Lukáš Rubint, sa vo februári 2023 zúčastnil cesty do Hargeysy, hlavného mesta autonómnej republiky Somaliland.

 

 

 

Jeho cieľom bolo poskytnúť aktívnu pomoc v zariadeniach Cheetah Conservation Fund Somaliland and Cheetah Rescue and Conservation Centre Geed-Deeble.

 

Tieto zariadenia sú zamerané na poskytovanie starostlivosti pre gepardy, ktoré boli skonfiškované z nelegálneho obchodu.

 

Aktívne zapojenie do záchranného programu

Počas svojho pobytu Lukáš Rubint osobne prispeval k starostlivosti o 91 jedincov geparda štíhleho, leoparda škvrnitého a rysa karakala.

 

 

Jeho úlohou bolo nielen asistovať pri dennej starostlivosti, ale aj pri veterinárnych úkonoch, vrátane vyšetrení v celkovej anestézii a vakcinácií proti infekčným ochoreniam.

 

 

Lukáš taktiež pomáhal pri prijatí troch zhabaných mláďat geparda štíhleho.

 

Zúčastnil sa aj príprav na transport zvierat do Cheetah Rescue and Conservation Centre Geed-Deeble, prvej chránenej rezervácie v Somalilande.

 

Jeho angažovanosť a práca prispeli k úspešnému prenosu zvierat do rozľahlých prírodných priestorov a k budúcemu vzdelávaciemu programu na prevenciu konfliktov s divými šelmami v krajine.

 

Osveta a podpora v Malkia Parku

Okrem aktívneho zapojenia v teréne, Malkia Park tiež usporiadal Víkend gepardov.

 

Počas tohto podujatia sme vytvorili informačný stánok, kde sa návštevníci mohli dozvedieť viac o problematike ohrozenia gepardov a o spolupráci s CCF.

Tento stánok bol miestom, kde ľudia mohli položiť otázky a aktívne sa zapojiť do diskusií o ochrane týchto ohrozených šeliem.

Celoročne sú tiež vystavené informačné tabule na zimovisku našich gepardov, kde si návštevníci môžu prečítať o problematike z ich života vo voľnej prírode.

 

 

 

Vďaka Víkendu gepardov sme dokázali získať finančné prostriedky na podporu CCF.

Vďaka vstupnému do Malkia Parku a predaju suvenírov, ako boli magnetky a poháre určené pre podporu gepardov, sme boli schopní zhromaždiť úctyhodnú sumu 1500 eur.

 

Tieto prostriedky budú neoceniteľným príspevkom k misii CCF a ich úsilie o zachovanie gepardov a ich prostredia.

 

Záver

Malkia Park, prostredníctvom svojich aktivít, úspešne podporil a naďalej podporuje organizáciu Cheetah Conservation Fund a jej snahu o záchranu gepardov.

 

Víkend gepardov bol nielen príležitosťou na šírenie povedomia o tejto dôležitej problematike, ale aj príkladom angažovanosti a účinnosti v boji za ochranu ohrozených druhov priamo v in-situ záchrannom programe, čo je jedným z hlavných cieľom moderných zoologických záhrad.

 

Ak aj Vás uchvátil neúnavný šprintér – štíhly gepard, príďte si ho pozrieť do Malkia Parku.

Pokochať sa môžete hneď dvoma jedincami: Diankou a Mary.

 

Tešíme sa na Vašu návštevu a ďakujeme za každú podporu